O akcie dewastacji, do którego doszło na ścieżce rowerowej przy ogrodach działkowych „Na Jazie I”, poinformował nas niedawno jeden z Czytelników, stały bywalec tej trasy. – Czy w żaden sposób nie potrafimy szanować tego, co jest w naszym otoczeniu? – zapytał.
Wspomniana ścieżka jest miejscem, z którego często korzystają miłośnicy dwóch kółek. Komuś z jakiś nieuzasadnionych powodów najwidoczniej „przeszkadzało” znajdujące się na niej lustro, ułatwiające rowerzystom bezpieczny przejazd czy mijanie się.
Najprawdopodobniej jakiś wandal je oderwał i porzucił przy trasie. Naprawa z pewnością będzie wymagała poniesienia[paywall] kosztów i pracy, którą w tym czasie można by wykonać w innym miejscu.
– Zakręt, przy którym znajdowało się lustro, ma 90 stopni, więc jest ono jak najbardziej potrzebne. Dzięki niemu w ubiegłym roku nie zderzyłem się w tym miejscu z osobą na wózku inwalidzkim – mówi pan Remigiusz, który zadzwonił w tej sprawie do naszej redakcji, prosząc o interwencję.
Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Miejskich w Przemyślu.
– Nie mieliśmy na razie sygnałów odnośnie ścieżek, ale trudno się dziwić, bo sezon się dopiero rozpoczyna. Będziemy oczywiście działać w tym temacie. Wyślemy na miejsce naszych pracowników, którzy sprawdzą na miejscu, co się stało. Jeśli rzeczywiście doszło do dewastacji, najprawdopodobniej będzie zlecenie na wymianę lustra – powiedział kierownik działu inwestycji w ZDM w Przemyślu Piotr Bartocha.
Zapewnił, że postarają się zaradzić problemowi. Trzymamy za słowo.

fot.Nadesłane przez Czytelnika
Zakręt, przy którym znajdowało się lustro, ma 90 stopni, więc w tym miejscu jest naprawdę potrzebne.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze