Władze Przeworska chcą nakłonić mieszkańców do jeszcze większej dbałości o estetykę miejskiej przestrzeni. Dlatego zachęcają do udziału w tegorocznej edycji „Konkursu na najładniejszy ogród w Przeworsku”. Liczą się pomysłowość, nowatorskie rozwiązania dekoracyjne, bogactwo roślinności, ale i czas poświęcony na pielęgnację własnego kawałka zieleni.
Na zgłoszenia mieszkańców w ratuszu czekają do 22 czerwca. Wypełniony formularz zgłoszenia, dostępny w referacie ochrony środowiska (2. piętro) w ratuszu oraz w[paywall] kancelarii ogólnej na parterze, należy dostarczyć osobiście do jednej z dwóch wymienionych lokalizacji.
Można go też znaleźć na witrynie internetowej urzędu miasta. Posiadacze ogrodów zlokalizowanych w granicach administracyjnych Przeworska mogą startować w jednej z trzech kategorii: najładniejszy ogród przy domu jednorodzinnym; najładniejszy ogródek działkowy oraz najładniejszy ogród kolekcjonerski lub ogród przy budynku wielorodzinnym.
Co więcej można zgłaszać nie tylko własny ogródek, ale też ten należący do sąsiada czy znajomych mieszkających na terenie miasta. Wszystkie zgłoszenia oceni komisja konkursowa, która przeprowadzi wizytację zgłoszonych ogrodów w terenie i na jej podstawie będzie przyznawać punkty.
Dla wszystkich uczestników przewidziane są dyplomy, a dla zwycięzców i wyróżnionych nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez organizatora i sponsorów – burmistrza Przeworska oraz sklep „Bricomarche” w Przeworsku, „Wialan Langer” i firmę „Wiatr sp. jawna”, a także Przeworską Gospodarkę Komunalną.
Laureaci mogą też liczyć na dodatkowy bonus w postaci prezentacji ich zieleńców w internecie – na witrynie urzędu miasta, jak i w lokalnej prasie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze