Reklama

Wędrówki na najwyższe szczyty marmaroskich Karpat

17/02/2015 09:24

– Dlaczego właśnie Karpaty w Rumunii? – zapytał ktoś jeszcze przed rozpoczęciem wyprawy. – Bo jeszcze nas tam nie było – odpowiedzieli uczestnicy.

Mieczysław Nyczek, Marian Pawlik i Andrzej Ukleja zdobyli najwyższe szczyty Karpat Marmaroskich na terenie Rumunii – Farcaul i Toroiagę – w sierpniu ub.r. Wyruszyli śladem dra Mieczysława Orłowicza, prawnika z zawodu i krajoznawcy z zamiłowania, który stanął na tych samych szczytach dokładnie 114 lat wcześniej. 

Z ich wyprawy powstały autorski fotoreportaż i etiuda filmowa, której premierowy pokaz odbył się w miniony piątek (13 bm.) w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Nauk. – Jak zwykle najwięcej kontrowersji wzbudzał tytuł. Od razu wymyśliłem: Tylko dla orłów. Myślałem, że wzbudzę entuzjazm kolegów, a oni powiedzieli, że to jest plagiat. Twierdzili, że kiedyś był film pod tym tytułem – żartował M. Nyczek. W końcu stanęło na Wędrówki na najwyższe szczyty marmaroskich Karpat.

Reklama

– Marmaroskie szlaki świecą pustkami. Łatwiej spotkać cietrzewia, aniżeli turystę z plecakiem. W ciągu dwóch dni w górach minęliśmy się zaledwie z jedną grupką. Była to rodzina z Niemiec – wspominają przemyślanie, urzeczeni pięknem Karpat.

Pokaz fotoreportażu z wyprawy zgromadził ponad 100 widzów, którzy z trudem pomieścili się w sali TPN. W związku z dużym zainteresowaniem ponowny pokaz odbędzie się w najbliższy piątek, 20 bm., o g. 17 w TPN.


fot.Paweł Bugira
Premiera fotoreportażu zgromadziła ponad 100 osób.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama