W sobotę 18 stycznia br., około godziny 15 w Rzeszowie ktoś strzelał do księży idących z wizytą duszpasterską. Po kilku dniach policjanci z KMP w Rzeszowie ustalili, kim byli chuligani.
O zdarzeniu policjanci z komisariatu na Baranówce zostali zawiadomieni w poniedziałek, 21 stycznia br. Ci rozpoczęli ustalania sprawców. Sprawców ustalił dzielnicowy odpowiedzialny za tamten rejon. Na podstawie zebranych informacji okazało się, że byli to dwaj nastolatkowie w wieku 13 i 15 lat. Chłopcy strzelali z mieszkania jednego z nich. Jak ustalono15-latek strzelił w kierunku księdza, drugi jak twierdzi, strzelał do pobliskich drzew. Z rozmowy z jednym z nich nie wynika, aby celowali do innych osób. Nastolatkowie strzelali plastikowymi kulkami z repliki pistoletu i rewolweru, w których materiałem miotającym był ga. Przedmioty te zabezpieczyli policjanci. Zebrany w sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do Sądu Rodzinnego w Rzeszowie, który zdecyduje o dalszych losie młodocianych chuliganów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze