Reklama

Zespół Szkół w Piwodzie będzie reaktywowany

12/03/2015 09:00

Na początku 2012 r. Rada Gminy Wiązownica zdecydowała, że Gimnazjum w Piwodzie zostanie zlikwidowane, a ponadto przestanie istnieć działający tam zespół szkół. Miała zostać jedynie podstawówka. Teraz uchwalono, że zespół powraca. Gimnazjum też zostaje.

Powodem podjętej wcześniej decyzji były oszczędności. Likwidacja jednego z czterech działających w gminie gimnazjów miała przynieść około 800 tys. zł. Te pieniądze zamierzano przeznaczyć na zadania oświatowe gminy. Zamiar rozwiązania zespołu spotkał się z protestami rodziców i nauczycieli. Sprzeciwiali się też uczniowie. Zespół przestał istnieć, ale gimnazjum w Piwodzie się utrzymało. – Jeśli w jednym budynku działa szkoła podstawowa i gimnazjum, to lepszą formą organizacji jest zespół szkół niż istnienie dwóch osobnych placówek. W Piwodzie zrezygnowaliśmy z zespołu, wychodząc z założenia, że zostanie zlikwidowane gimnazjum. Tak się jednak nie stało. Wspólnie zdecydowaliśmy, że zostanie. Dlatego wracamy do zespołu – wyjaśnia wójt Wiązownicy Marian Ryznar. Do gimnazjum w Piwodzie uczęszcza obecnie 37 uczniów.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    q - niezalogowany 2015-03-12 18:04:05

    Szkoda dzieciaków.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    WYBORCA - niezalogowany 2015-06-01 12:28:29

    POWODEM LIKWIDACJI BYŁY RZEKOME OSZCZĘDNOŚCI I POWODEM POWOŁANIA TEZ SA OSZCZĘDNOŚCI.TERAZ KURATORIUM NIE WYDAŁO ZGODY NA POWOŁANIE, WIĘC MARYJAN MA PROBLEM,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama