Na początku 2012 r. Rada Gminy Wiązownica zdecydowała, że Gimnazjum w Piwodzie zostanie zlikwidowane, a ponadto przestanie istnieć działający tam zespół szkół. Miała zostać jedynie podstawówka. Teraz uchwalono, że zespół powraca. Gimnazjum też zostaje.
Powodem podjętej wcześniej decyzji były oszczędności. Likwidacja jednego z czterech działających w gminie gimnazjów miała przynieść około 800 tys. zł. Te pieniądze zamierzano przeznaczyć na zadania oświatowe gminy. Zamiar rozwiązania zespołu spotkał się z protestami rodziców i nauczycieli. Sprzeciwiali się też uczniowie. Zespół przestał istnieć, ale gimnazjum w Piwodzie się utrzymało. – Jeśli w jednym budynku działa szkoła podstawowa i gimnazjum, to lepszą formą organizacji jest zespół szkół niż istnienie dwóch osobnych placówek. W Piwodzie zrezygnowaliśmy z zespołu, wychodząc z założenia, że zostanie zlikwidowane gimnazjum. Tak się jednak nie stało. Wspólnie zdecydowaliśmy, że zostanie. Dlatego wracamy do zespołu – wyjaśnia wójt Wiązownicy Marian Ryznar. Do gimnazjum w Piwodzie uczęszcza obecnie 37 uczniów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.POWODEM LIKWIDACJI BYŁY RZEKOME OSZCZĘDNOŚCI I POWODEM POWOŁANIA TEZ SA OSZCZĘDNOŚCI.TERAZ KURATORIUM NIE WYDAŁO ZGODY NA POWOŁANIE, WIĘC MARYJAN MA PROBLEM,
Szkoda dzieciaków.
POWODEM LIKWIDACJI BYŁY RZEKOME OSZCZĘDNOŚCI I POWODEM POWOŁANIA TEZ SA OSZCZĘDNOŚCI.TERAZ KURATORIUM NIE WYDAŁO ZGODY NA POWOŁANIE, WIĘC MARYJAN MA PROBLEM,