Urząd miasta przygotowuje się do rozpoczęcia prac związanych z modernizacją Rynku. Niestety wiąże się to z usunięciem zieleni znajdującej się przed wejściem do ratusza. Do końca stycznia przyszłego roku wycięte zostaną trzy drzewa, w kolejnych miesiącach ten sam los spotka pozostałe krzewy i drzewa. W zamian miasto na swoich terenach dokona ponad 120 nowych nasadzeń.
Zapowiadana od ubiegłego roku modernizacja płyty Rynku wchodzi powoli w fazę realizacji. O przetargu na wykonanie prac w ramach zadania „Holistyczna Rewitalizacja na terenie MOF Jarosław – Przeworsk”, na który miasto z funduszy zewnętrznych pozyskało 5 mln zł, pisaliśmy już w zeszłotygodniowym wydaniu Życia Podkarpackiego. Procedura wyłonienia firmy, która przeprowadzi remont, wciąż jest w toku. Tymczasem urząd rozpoczął[paywall] prace przygotowawcze.
Zgodnie zezwoleniem Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, pracownicy JPK sp. z o.o. rozpoczęli przygotowania do usunięcia zieleni zlokalizowanej po obu stronach głównego wejścia do ratusza. Do 31 stycznia 2020 r. usunięte zostaną 3 drzewa: klon pospolity odmiana kulista, klon jawor oraz świerk kłujący. Drugie zezwolenie wydane na wycinkę jest ważne z kolei do końca przyszłego roku i obejmuje pozostałe rośliny: 3 drzewa i 13 krzewów. Oba pozwolenia na wycinkę obostrzone są warunkiem przeprowadzenia nowych nasadzeń na miejskich działkach. Urząd miasta na razie nie podaje konkretnych lokalizacji, zobowiązał się jednak, że w przestrzeni Jarosławia pojawi się 13 drzew oraz 111 krzewów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Debile normalnie ładna zieleń wycinać dla fontanny w która pijaki porzucają butelki i pety i tyle będzie a straż jak zwykle powie ze monitoring sie zacial I nic nie widzieli porażka ten jaroslaw
POLSKA BETONOZA W UPAŁY SMAŻYMY SIĘ NA PUSTYCH PLACACH GDZIE KIEDYŚ BYŁA ZIELEŃ I DRZEWA - WIADOMOSCI.GAZETA.PL
Dobra wyciąć wyciąć ale w to samo miejsce już po remoncie posadzić inne a nie wyłożyć wszystko betonem kliknkierem bo ładnie pięknie i szybko się czyści. A w lecie ukro że nie ma psa z kulawą noga na rynku.
Nie rozumiem, wycinają uschłą jodłę i parę krzaków i wielkie larum. Ktoś coś posadził bez sensu byle jak bele co i problem z wycinką. Zieleń powinna być odpowiednio dobrana do miejsca posadzenia i pielęgnowana.
I robią to ludzie którzy krytykowali wycinkę drzew
Na przeworskim rynku zieleń została zachowana i wygląda to ładnie, estetycznie i będzie trochę chłodniej w upały.
Debile normalnie ładna zieleń wycinać dla fontanny w która pijaki porzucają butelki i pety i tyle będzie a straż jak zwykle powie ze monitoring sie zacial I nic nie widzieli porażka ten jaroslaw
POLSKA BETONOZA W UPAŁY SMAŻYMY SIĘ NA PUSTYCH PLACACH GDZIE KIEDYŚ BYŁA ZIELEŃ I DRZEWA - WIADOMOSCI.GAZETA.PL
Dobra wyciąć wyciąć ale w to samo miejsce już po remoncie posadzić inne a nie wyłożyć wszystko betonem kliknkierem bo ładnie pięknie i szybko się czyści. A w lecie ukro że nie ma psa z kulawą noga na rynku.