Reklama

Zielone coś za coś

13/12/2019 16:12

Urząd miasta przygotowuje się do rozpoczęcia prac związanych z modernizacją Rynku. Niestety wiąże się to z usunięciem zieleni znajdującej się przed wejściem do ratusza. Do końca stycznia przyszłego roku wycięte zostaną trzy drzewa, w kolejnych miesiącach ten sam los spotka pozostałe krzewy i drzewa. W zamian miasto na swoich terenach dokona ponad 120 nowych nasadzeń.

Zapowiadana od ubiegłego roku modernizacja płyty Rynku wchodzi powoli w fazę realizacji. O przetargu na wykonanie prac w ramach zadania „Holistyczna Rewitalizacja na terenie MOF Jarosław – Przeworsk”, na który miasto z funduszy zewnętrznych pozyskało 5 mln zł, pisaliśmy już w zeszłotygodniowym wydaniu Życia Podkarpackiego. Procedura wyłonienia firmy, która przeprowadzi remont, wciąż jest w toku. Tymczasem urząd rozpoczął[paywall] prace przygotowawcze.

Wycinka w zamian za nasadzenia

Zgodnie zezwoleniem Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, pracownicy JPK sp. z o.o. rozpoczęli przygotowania do usunięcia zieleni zlokalizowanej po obu stronach głównego wejścia do ratusza. Do 31 stycznia 2020 r. usunięte zostaną 3 drzewa: klon pospolity odmiana kulista, klon jawor oraz świerk kłujący. Drugie zezwolenie wydane na wycinkę jest ważne z kolei do końca przyszłego roku i obejmuje pozostałe rośliny: 3 drzewa i 13 krzewów. Oba pozwolenia na wycinkę obostrzone są warunkiem przeprowadzenia nowych nasadzeń na miejskich działkach. Urząd miasta na razie nie podaje konkretnych lokalizacji, zobowiązał się jednak, że w przestrzeni Jarosławia pojawi się 13 drzew oraz 111 krzewów.


Bartłomiej Pacek
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ccx - niezalogowany 2019-12-13 21:19:03

    Debile normalnie ładna zieleń wycinać dla fontanny w która pijaki porzucają butelki i pety i tyle będzie a straż jak zwykle powie ze monitoring sie zacial  I nic nie widzieli porażka ten jaroslaw

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    atwa - niezalogowany 2019-12-13 21:46:44

    POLSKA BETONOZA W UPAŁY SMAŻYMY SIĘ NA PUSTYCH PLACACH GDZIE KIEDYŚ BYŁA ZIELEŃ I DRZEWA - WIADOMOSCI.GAZETA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Lusifer - niezalogowany 2019-12-13 23:26:28

    Dobra wyciąć wyciąć ale w to samo miejsce już po remoncie posadzić inne a nie wyłożyć wszystko betonem kliknkierem bo ładnie pięknie i szybko się czyści. A w lecie ukro że nie ma psa z kulawą noga na rynku. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama