Choć zima nas rozpieszcza, to dla osób niemających dachu nad głową temperatury bliskie zeru mogą być bardzo niebezpieczne. Stąd w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie cały czas działa bezpłatna i całodobowa infolinia 987, a placówki udzielające tymczasowego schronienia działają non stop.
Na Podkarpaciu funkcjonuje łącznie 26 takich[paywall] placówek: 15 schronisk dla osób bezdomnych, 3 schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi, 5 noclegowni i 3 ogrzewalnie. Poza tym funkcjonują także inne placówki, zapewniające miejsca noclegowe dla bezdomnych, działające poza systemem pomocy społecznej. Noclegownie mają do dyspozycji 857 miejsc, natomiast w przypadku wystąpienia szczególnie trudnych warunków atmosferycznych są w stanie przyjąć dodatkowo 85 osób, co daje łącznie ok. 942 miejsc. Biorąc pod uwagę przeprowadzone w br. badania liczby osób bezdomnych, to jest to wystarczające zabezpieczenie. W naszym województwie przebywały łącznie 933 osoby bezdomne.
Jak już wspomnieliśmy, w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW działa bezpłatna i całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje m.in. na temat placówek noclegowych oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.
Poniżej prezentujemy wykaz placówek udzielających wsparcia osobom potrzebującym w okresie zimowym 2019 – 2020 w naszym regionie.
Pełny wykaz placówek dostępny jest na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie (www.rzeszow.uw.gov.pl).

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tej zimy wszystkie słuzby są cały czas gotowe i nawet zaczyna juz brakować soli i piasku bo jak spadnie snieg to nie bedzie czym odgarnać i posypać
Napiszcie może coś, w tym kontekście, o nartostradzie czy może raczej narto-STRACIE !!!
Tenbyły zasiadacz teraz kieruje stokiem,a w rzeczywistosci nie ma zielonego pojecia o niczym.Nawet nie zna tabliczki mnozenia,a jest magtstrem takim jak wałesa doktorem.I znowu w plecy bohuna
W większości to chłopy ,którzy wybrali swoją kochankę Wódzie zamiast żony
Tej zimy wszystkie słuzby są cały czas gotowe i nawet zaczyna juz brakować soli i piasku bo jak spadnie snieg to nie bedzie czym odgarnać i posypać
Napiszcie może coś, w tym kontekście, o nartostradzie czy może raczej narto-STRACIE !!!
Tenbyły zasiadacz teraz kieruje stokiem,a w rzeczywistosci nie ma zielonego pojecia o niczym.Nawet nie zna tabliczki mnozenia,a jest magtstrem takim jak wałesa doktorem.I znowu w plecy bohuna