Reklama

Zima na razie rozpieszcza, ale służby są gotowe do pomocy bezdomnym

Choć zima nas rozpieszcza, to dla osób niemających dachu nad głową temperatury bliskie zeru mogą być bardzo niebezpieczne. Stąd w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie cały czas działa bezpłatna i całodobowa infolinia 987, a placówki udzielające tymczasowego schronienia działają non stop.

Na Podkarpaciu funkcjonuje łącznie 26 takich[paywall] placówek: 15 schronisk dla osób bezdomnych, 3 schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi, 5 noclegowni i 3 ogrzewalnie. Poza tym funkcjonują także inne placówki, zapewniające miejsca noclegowe dla bezdomnych, działające poza systemem pomocy społecznej. Noclegownie mają do dyspozycji 857 miejsc, natomiast w przypadku wystąpienia szczególnie trudnych warunków atmosferycznych są w stanie przyjąć dodatkowo 85 osób, co daje łącznie ok. 942 miejsc. Biorąc pod uwagę przeprowadzone w br. badania liczby osób bezdomnych, to jest to wystarczające zabezpieczenie. W naszym województwie przebywały łącznie 933 osoby bezdomne.

Jak już wspomnieliśmy, w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW działa bezpłatna i całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje m.in. na temat placówek noclegowych oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

Reklama

Poniżej prezentujemy wykaz placówek udzielających wsparcia osobom potrzebującym w okresie zimowym 2019 – 2020 w naszym regionie.

Pełny wykaz placówek dostępny jest na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie (www.rzeszow.uw.gov.pl).


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ingo - niezalogowany 2020-01-20 16:15:38

    Tej zimy wszystkie słuzby są cały czas gotowe i nawet zaczyna juz brakować soli i piasku bo jak spadnie snieg to nie bedzie czym odgarnać i posypać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tsa - niezalogowany 2020-01-20 19:22:55

    Napiszcie może coś, w tym kontekście, o nartostradzie czy może raczej narto-STRACIE !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jojo - niezalogowany 2020-01-21 17:57:54

    Tenbyły zasiadacz teraz kieruje stokiem,a w rzeczywistosci nie ma zielonego pojecia o niczym.Nawet nie zna tabliczki mnozenia,a jest magtstrem takim jak wałesa doktorem.I znowu w plecy bohuna

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości