Reklama

Bój o czyste powietrze. Protestów ciąg dalszy

Wytwórnia mas bitumicznych Ammann typu Global 160 ma powstać w przemyskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park Wisłosan”. Przyszły inwestor musi się jednak spodziewać lawiny protestów.

Kilka dni temu przewodniczący zarządów dwóch przemyskich osiedli – nr 12 „Łukasińskiego” Krystyna Makara i nr 13 „Przemysława” Henryk Hawryś oraz Błażej Wilk złożyli specjalny wniosek do prezydenta miasta Wojciecha Bakuna w tej sprawie.

Proszą w nim o wszczęcie postępowania sprawdzającego czy wobec podjętej przez ówczesnego włodarza miasta Roberta Chomę decyzji (z 24 września ub.r.) ustalającej środowiskowe uwarunkowania realizacji przedsięwzięcia nie zachodzi nieważność z powodu rażącego naruszenia prawa.

– Dodatkowo złożę wniosek do rady miejskiej o przyjęcie uchwały zmieniającej miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w zakresie uniemożliwiającym lokowanie w przemyskiej podstrefie uciążliwych zakładów. Takich jak choćby wytwórnie mas bitumicznych. Dotyczyć on będzie jednak działek jeszcze nie sprzedanych przez miasto – zapowiedział B. Wilk.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-04-28 17:14:57

    To przypomina rosyjskie reala  gdzie  toczą walki na różnych płaszczyznach ,oczywiście zawsze przegrane.A wystarczy odpowiedzieć tylko kto wziął w łapę i dlaczego tak dużo?Odpowiadając na to pytanie całkowicie rozwiązujemy problem.Problemem zostaje jak oddać to co się wzięło w łapę i sprawy nie załatwiło.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Roch - niezalogowany 2019-04-28 17:51:34

    Pan Wilk już się szykuje do objęcia mandatu radnego na 4 okręgu?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama