Pięciu młodych muzyków z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu zaprezentowało się w ubiegłą środę, 21 bm., przed własną publicznością.

fot.Miłosz Wilgucki
Łukasz Pieniążek podczas występu w „Sali lustrzanej” ZPSM w Przemyślu.
Występ był ostatnim elementem przygotowań do 41. Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego, który odbywał się we włoskim Castelfidardo w dniach 22 – 25 września.
Swoje umiejętności zaprezentowali[paywall] akordeoniści: Łukasz Pieniążek, uczeń Sławomira Wilka z V klasy OSM II stopnia.
Wykonał Sonatę F-dur Scarlattiego, Cadenzę Władysława Cienciały oraz finał suity koncertowej Aleksandra Chołminowa. Krzysztof Polnik, na co dzień pracujący pod kierunkiem Dariusza Baszaka, uczeń II klasy OSM II stopnia zaprezentował Romance Franka Angelisa, Preludium i fugę G-dur J.S. Bacha oraz Festyn na Młodawiance Wiktora Własowa.

fot.Miłosz Wilgucki
Krzystof Polnik, uczeń OSM II stopnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze