Reklama

Dumna przemyska reprezentacja szkoły muzycznej [WIDEO]

02/10/2016 11:00

Pięciu młodych muzyków z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu zaprezentowało się w ubiegłą środę, 21 bm., przed własną publicznością.


fot.Miłosz Wilgucki
Łukasz Pieniążek podczas występu w „Sali lustrzanej” ZPSM w Przemyślu.

Występ był ostatnim elementem przygotowań do 41. Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego, który odbywał się we włoskim Castelfidardo w dniach 22 – 25 września.

Swoje umiejętności zaprezentowali[paywall] akordeoniści: Łukasz Pieniążek, uczeń Sławomira Wilka z V klasy OSM II stopnia.

Wykonał Sonatę F-dur Scarlattiego, Cadenzę Władysława Cienciały oraz finał suity koncertowej Aleksandra Chołminowa. Krzysztof Polnik, na co dzień pracujący pod kierunkiem Dariusza Baszaka, uczeń II klasy OSM II stopnia zaprezentował Romance Franka Angelisa, Preludium i fugę G-dur J.S. Bacha oraz Festyn na Młodawiance Wiktora Własowa. 

Reklama
Na szkolnej scenie zaprezentował się także kwartet „LaGuerta” w składzie: Izabela Bajda – fortepian, Katarzyna Baszak – skrzypce, Karolina Kocyła – wiolonczela oraz Łukasz Pieniążek – akordeon. Zespół wykonał dwie części z cyklu Cztery pory roku Astora Piazzollego – wiosnę i zimę, Michelangelo 70 tego samego kompozytora i Tango pour Claude Richarda Galliano  Młodzi, zdolni, bezbłędni muzycy grali bardzo dojrzale, ze zrozumieniem. W grze nie zabrakło emocji. Można je było doskonale usłyszeć w prezentowanych kompozycjach.


fot.Miłosz Wilgucki
Krzystof Polnik, uczeń OSM II stopnia.


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości