Reklama

Hit w futsalowym Pucharze Polski. Texom Eurobus Przemyśl zagra z Piastem Futsal Gliwice!


Dzisiaj, 19 grudnia br., w Poznaniu, w trakcie Młodzieżowych Mistrzostwo Polski w futsalu kobiet U-17, odbyło się losowanie par 1/8 Pucharu Polski mężczyzn. Lider FOGO Futsal Ekstraklasy Texom Eurobus Przemyśl trafił… najgorzej jak mógł, czyli na aktualnego mistrza Polski i finalistę poprzedniej edycji Pucharu Polski Piast Futsal Gliwice, który będzie gospodarzem tego pojedynku.


W walce o trofeum pozostało 16 zespołów. W tym 12 z FOGO Futsal Ekstraklasy i cztery z I ligi (Jagiellonia Futsal Białystok, Wiara Lecha Poznań, AZS UEK Kraków i Grinbud KS Gniezno). Podczas losowania doszło do tzw. regionalizacji. Zespoły zostały podzielone na te z północy i te z południa.

Texom Eurobus Przemyśl, który przypomnijmy we wcześniejszych etapach wyeliminował Heiro Rzeszów, wygrywając 9:1, i Przylep-Park Świdnica (11:1), trafił oczywiście do tzw. grupy południowej. Wiadomo było, że jego rywalem w 1/8 zostanie ktoś z grupy zespołów: Piast Futsal Gliwice, Rekord Bielsko-Biała, Jaxan Śląsk Wrocław, Ruch Futsal Chorzów, BSF ABJ Bochnia, AZS UŚ Katowice i AZS UEK Kraków.

Reklama

Los skojarzył ekipę Vanildo Neto z aktualnym mistrzem Polski i finalistę poprzedniej edycji Pucharu Polski Piastem Futsal Gliwice. Gospodarzem spotkania będzie zespół ze Śląska. Mecze 1/8 zaplanowane są na 10 stycznia 2026 r.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/12/2025 12:36
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama