Dzisiaj, 19 grudnia br., w Poznaniu, w trakcie Młodzieżowych Mistrzostwo Polski w futsalu kobiet U-17, odbyło się losowanie par 1/8 Pucharu Polski mężczyzn. Lider FOGO Futsal Ekstraklasy Texom Eurobus Przemyśl trafił… najgorzej jak mógł, czyli na aktualnego mistrza Polski i finalistę poprzedniej edycji Pucharu Polski Piast Futsal Gliwice, który będzie gospodarzem tego pojedynku.
W walce o trofeum pozostało 16 zespołów. W tym 12 z FOGO Futsal Ekstraklasy i cztery z I ligi (Jagiellonia Futsal Białystok, Wiara Lecha Poznań, AZS UEK Kraków i Grinbud KS Gniezno). Podczas losowania doszło do tzw. regionalizacji. Zespoły zostały podzielone na te z północy i te z południa.
Texom Eurobus Przemyśl, który przypomnijmy we wcześniejszych etapach wyeliminował Heiro Rzeszów, wygrywając 9:1, i Przylep-Park Świdnica (11:1), trafił oczywiście do tzw. grupy południowej. Wiadomo było, że jego rywalem w 1/8 zostanie ktoś z grupy zespołów: Piast Futsal Gliwice, Rekord Bielsko-Biała, Jaxan Śląsk Wrocław, Ruch Futsal Chorzów, BSF ABJ Bochnia, AZS UŚ Katowice i AZS UEK Kraków.
Los skojarzył ekipę Vanildo Neto z aktualnym mistrzem Polski i finalistę poprzedniej edycji Pucharu Polski Piastem Futsal Gliwice. Gospodarzem spotkania będzie zespół ze Śląska. Mecze 1/8 zaplanowane są na 10 stycznia 2026 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze