Reklama

Ktoś próbował zastraszyć miejscowego przedsiębiorcę?

27/05/2019 18:30

Policja wszczęła dochodzenie zmierzające do ustalenia okoliczności pożaru przed dwoma lokalami w Rynku w Przemyślu. Na szczęście, dzięki szybkiej akcji strażaków, zagrożenie udało się opanować. Nikt nie został ranny.

Do zdarzenia doszło w połowie ubiegłego tygodnia w godzinach nocnych. Strażacy, którzy przybyli na miejsce stwierdzili dwa[paywall] ogniska ognia: przy cukierni i pobliskiej restauracji. Przed jedną i drugą paliły się fragmenty podłogi m.in. w oszklonym ogródku.

– Trwa analiza monitoringu – informuje młodszy aspirant Marta Fac z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. – Prowadzimy czynności związane z uszkodzeniem mienia – dodaje.

Głos w sprawie zabrał Wojciech Bakun, prezydent miasta.

„Akty wandalizmu, które miały miejsce w nocy z środy na czwartek w centrum miasta i dotyczyły dwóch lokali gastronomicznych działających w przemyskim Rynku, przyjąłem z wielkim smutkiem i oburzeniem” – czytam w oświadczeniu.

Reklama

„Śledztwo zmierzające do ustalenia sprawców i motywów tego działania trwa, ale już dzisiaj można powiedzieć, że było to działanie celowe, wymierzone przeciwko konkretnemu przedsiębiorcy. To jak do tej pory niespotykany w naszym mieście przypadek celowego niszczenia mienia, być może nawet zastraszania, na który trudno zareagować bez emocji. Nie tylko bezpieczeństwo mienia, ale i nasze bezpieczeństwo zależy od tego jak szybko będziemy reagować na takie zdarzenia i zgłaszać je odpowiednim służbom. Nie mogą one uchodzić bezkarnie, dlatego proszę Państwa, abyśmy nigdy nie przechodzili obojętnie obok aktów wandalizmu i innych zagrożeń, co pozwoli szybciej ująć sprawców i zapobiec takim zdarzeniom w przyszłości” – stwierdził prezydent.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-05-27 23:28:40

    A wszystko to pod PISoBOLSZEWICKIM nierządem. Jeden z towarzyszy wieszczył że boladndia to taki bezpieczny kraj.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gorszy sort - niezalogowany 2019-05-28 12:12:18

    Tak bezpieczny ale dla swoich!! dojnej zmiany nic nie rusza !!! tyle afer przekretow to nie pamietaja najstarsi gorale!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości