Policja wszczęła dochodzenie zmierzające do ustalenia okoliczności pożaru przed dwoma lokalami w Rynku w Przemyślu. Na szczęście, dzięki szybkiej akcji strażaków, zagrożenie udało się opanować. Nikt nie został ranny.
Do zdarzenia doszło w połowie ubiegłego tygodnia w godzinach nocnych. Strażacy, którzy przybyli na miejsce stwierdzili dwa[paywall] ogniska ognia: przy cukierni i pobliskiej restauracji. Przed jedną i drugą paliły się fragmenty podłogi m.in. w oszklonym ogródku.
– Trwa analiza monitoringu – informuje młodszy aspirant Marta Fac z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. – Prowadzimy czynności związane z uszkodzeniem mienia – dodaje.
Głos w sprawie zabrał Wojciech Bakun, prezydent miasta.
„Akty wandalizmu, które miały miejsce w nocy z środy na czwartek w centrum miasta i dotyczyły dwóch lokali gastronomicznych działających w przemyskim Rynku, przyjąłem z wielkim smutkiem i oburzeniem” – czytam w oświadczeniu.
„Śledztwo zmierzające do ustalenia sprawców i motywów tego działania trwa, ale już dzisiaj można powiedzieć, że było to działanie celowe, wymierzone przeciwko konkretnemu przedsiębiorcy. To jak do tej pory niespotykany w naszym mieście przypadek celowego niszczenia mienia, być może nawet zastraszania, na który trudno zareagować bez emocji. Nie tylko bezpieczeństwo mienia, ale i nasze bezpieczeństwo zależy od tego jak szybko będziemy reagować na takie zdarzenia i zgłaszać je odpowiednim służbom. Nie mogą one uchodzić bezkarnie, dlatego proszę Państwa, abyśmy nigdy nie przechodzili obojętnie obok aktów wandalizmu i innych zagrożeń, co pozwoli szybciej ująć sprawców i zapobiec takim zdarzeniom w przyszłości” – stwierdził prezydent.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A wszystko to pod PISoBOLSZEWICKIM nierządem. Jeden z towarzyszy wieszczył że boladndia to taki bezpieczny kraj.
Tak bezpieczny ale dla swoich!! dojnej zmiany nic nie rusza !!! tyle afer przekretow to nie pamietaja najstarsi gorale!!!
A wszystko to pod PISoBOLSZEWICKIM nierządem. Jeden z towarzyszy wieszczył że boladndia to taki bezpieczny kraj.
Tak bezpieczny ale dla swoich!! dojnej zmiany nic nie rusza !!! tyle afer przekretow to nie pamietaja najstarsi gorale!!!