Niemal pięćdziesięcioletni symbol miasta – dwa słonie stojące na placu na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Konopnickiej – ucierpiały w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś około 3 w nocy. Kierowca zasnął.
Pozostaje mieć nadzieję, że konstrukcja bardzo nie ucierpiała, ponieważ wypełnione eszeweriami słonie 2 lata temu przeszły renowację. Zostały odtworzone zgodnie z oryginałem wykonanym przez Władysława Hołuba i Eugeniusza Szpytmę w 1971 r. Najbardziej charakterystyczne elementy miasta nową szatę uzyskały wtedy w Fabryce Dekoracji Jana Mańki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Czy słonie były trzeźwe ?
Ja wiem ze jeden sloñ mial sie cielic