Reklama

Kultowe przeworskie słonie w nocy zostały staranowane [ZDJĘCIA]

Niemal pięćdziesięcioletni symbol miasta – dwa słonie stojące na placu na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Konopnickiej – ucierpiały w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś około 3 w nocy. Kierowca zasnął.

Pozostaje mieć nadzieję, że konstrukcja bardzo nie ucierpiała, ponieważ wypełnione eszeweriami słonie 2 lata temu przeszły renowację. Zostały odtworzone zgodnie z oryginałem wykonanym przez Władysława Hołuba i Eugeniusza Szpytmę w 1971 r. Najbardziej charakterystyczne elementy miasta nową szatę uzyskały wtedy w Fabryce Dekoracji Jana Mańki.

Kultowe słoniki po raz kolejny znikną na czas odnowy z jednego z głównych skrzyżowań w mieście nad Mleczką?
AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    LP - niezalogowany 2019-06-06 22:17:02

    Czy słonie były trzeźwe ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zart - niezalogowany 2019-06-07 14:07:31

    Ja wiem ze jeden sloñ mial sie cielic

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama