Reklama

Mieszkańcy gminy Bircza mają wielkie serca!

Niektórzy po raz pierwszy, a niektórzy kolejny raz postanowili podzielić się tym, co mają z podopiecznymi Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie

„Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka” – mawiał publicysta i kaznodzieja ks. Mieczysław Maliński. Motto to przyświeca Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, która otacza opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami.

Pod skrzydłami organizacji działa zarówno Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci, jak i tzw. hospicjum domowe, a potrzeby podopiecznych są ogromne. Co roku z myślą o nich w okresie przedświątecznym organizowana jest[paywall] akcja „Dary dla Dzieci z Hospicjum”, koordynowana przez Annę Ramocką – inicjatorkę całego przedsięwzięcia. W tym odbyła się już jej 4. edycja.


Całkiem niedawno z Birczy – za sprawą mieszkańców gminy wrażliwych na cierpienie najmłodszych będących pod opieką rzeszowskiego hospicjum – wyjechała, w dosłownym tego słowa znaczeniu, gigantyczna pomoc adresowana dla wspomnianej placówki. Powodzenie przedsięwzięcia – już drugi rok z rzędu – było możliwe dzięki społecznikowskiemu zaangażowaniu koordynującej akcję na terenie Birczy Anny Rudej, choć ona sama zaznacza, że jedynie przypomniała mieszkańcom o szczytnej inicjatywie, a oni, nie wahając się, ruszyli z pomocą.

Zbiórka w Birczy trwała od 4 do 27 listopada. Liczba darów przynoszonych do siedziby birczańskiego Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki rosła z dnia na dzień. Wszystkie nie zmieściły się w jednym transporcie 1 grudnia, więc trzeba było zorganizować kolejny następnego dnia.

Reklama

Piękna inicjatywa, szczytny cel

– Podobnie jak w ubiegłym roku odzew mieszkańców był ogromy. Włączyły się nie tylko osoby prywatne, ale też firmy oraz pracownicy urzędu gminy. Zbieraliśmy nowe rzeczy. Różnego rodzaju gry i zabawki, żywność, słodycze, książki, odzież, ręczniki, pościel. Ponadto produkty medyczne typu maści i pianki przeciw odparzeniom, podkłady, pampersy, pieluchomajtki. Z przekazanych rzeczy, dostarczonych do rzeszowskiej placówki za pośrednictwem pani Anny Ramockiej, powstają później paczki dla podopiecznych domowego i stacjonarnego hospicjum dla dzieci – opowiada Anna Ruda.

– Bardzo się cieszę, że się podjęłam zainicjowania zbiórki w Birczy, bo to piękna inicjatywa i szczytny cel. To wspaniałe, że ludzie tak chętnie kolejny raz zareagowali na ten apel. Duży odzew w postaci liczby przekazanych darów pokazuje, że są bardzo wrażliwi na cierpienie dzieci. Zdarzyło mi się w tym roku odebrać dary na rzecz hospicjum od osoby, która straciła własne dzieci, a zanim odeszły, były właśnie pod opieką rzeszowskiej placówki. Gest w postaci wsparcia ze strony kogoś, kto sam doświadczył pomocy placówki i cierpienia związanego z chorobą dziecka, był ogromnie wzruszającym momentem i tylko umocnił mnie w przekonaniu, że takie działania mają sens i są potrzebne – podkreśla. 

Reklama


fot.Podkarackie Hospicjum dla Dzieci
Personel Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, ubrany w mikołajowe stroje, z podarunkami zebranymi w ramach 4. edycji akcji „Dary dla Dzieci z Hospicjum” wyruszył do podopiecznych.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości