Reklama

Nadinspektor Pobuta w Radzie Bezpieczeństwa i Obronności przy Prezydencie RP


Będący od 6 lat na zasłużonej emeryturze, urodzony w Radymnie, były m.in. komendant miejski policji w Przemyślu, nadinspektor Krzysztof Pobuta został powołany do Rady Bezpieczeństwa i Obronności przy Prezydencie RP Karolu Nawrockim.


12 marca br. w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia aktów powołania oraz pierwsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa i Obronności przy Prezydencie RP. Akty – w imieniu prezydenta – wręczył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Sławomir Cenckiewicz. Rada Bezpieczeństwa i Obronności jest gremium konsultacyjno-doradczym prezydenta Polski. Do zadań rady należy m.in.: przygotowywanie opinii i ekspertyz dla prezydenta RP, wskazywanie zagrożenia dla interesów Polski w obszarze bezpieczeństwa i obronności, a także przegląd i analiza rozwiązań legislacyjnych dotyczących spraw bezpieczeństwa i obronności.

Rada liczy 30 członków. Przewodniczącym został wspomniany S. Cenckiewicz, zaś jego zastępcami Michał Dworczyk i Tomasz Zdzikot. Jest w niej m.in. były minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Jest także były komendant miejski policji w Przemyślu nadinspektor Krzysztof Pobuta...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 62% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/03/2026 18:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama