Będący od 6 lat na zasłużonej emeryturze, urodzony w Radymnie, były m.in. komendant miejski policji w Przemyślu, nadinspektor Krzysztof Pobuta został powołany do Rady Bezpieczeństwa i Obronności przy Prezydencie RP Karolu Nawrockim.
12 marca br. w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia aktów powołania oraz pierwsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa i Obronności przy Prezydencie RP. Akty – w imieniu prezydenta – wręczył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Sławomir Cenckiewicz. Rada Bezpieczeństwa i Obronności jest gremium konsultacyjno-doradczym prezydenta Polski. Do zadań rady należy m.in.: przygotowywanie opinii i ekspertyz dla prezydenta RP, wskazywanie zagrożenia dla interesów Polski w obszarze bezpieczeństwa i obronności, a także przegląd i analiza rozwiązań legislacyjnych dotyczących spraw bezpieczeństwa i obronności.
Rada liczy 30 członków. Przewodniczącym został wspomniany S. Cenckiewicz, zaś jego zastępcami Michał Dworczyk i Tomasz Zdzikot. Jest w niej m.in. były minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Jest także były komendant miejski policji w Przemyślu nadinspektor Krzysztof Pobuta...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 62% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze