Reklama

Przestępstwo zarejestrowane minuta po minucie

30/04/2019 16:51

Wieczorem w wielkanocny poniedziałek ktoś ukradł projektor pozostawiony na ławce w archikatedrze przez jednego z księży, który na chwilę zszedł do podziemi.

Natychmiast po ujawnieniu kradzieży kościelny z archikatedry poinformował o tym fakcie policję i straż miejską, która zawiaduje monitoringiem. Niestety o tej porze niemożliwy był dostęp do serwera, na którym przechowywane są zapisy z kamer, ale jak się później okazało, sprawca był już zatrzymany, tylko jeszcze wtedy nikt nie wiedział, że to on ukradł projektor.

Co wtedy widziały kamery?

O godzinie 19.36 kamera [paywall] zainstalowana przed wejściem do archikatedry zarejestrowała kilku księży stojących przed wejściem. Następnie jeden z nich w towarzystwie kościelnego wchodzi do archikatedry, a pozostali się rozchodzą.

O 19.37 od strony pałacu biskupiego nadchodzi mężczyzna ubrany na ciemno z charakterystycznymi białymi pasami na kurtce i wchodzi do archikatedry. Dokładnie po czterdziestu dwóch sekundach wychodzi i kieruje się na ulicę Katedralną.

Kilka minut później ktoś dzwoni do straży miejskiej, że jakiś mężczyzna wpadł do fontanny na Rynku. Przyjeżdżają strażnicy, zabierają zupełnie pijanego gościa, który zażywał kąpieli w fontannie, odwożą do Miejskiego Ośrodka Zapobiegania Uzależnieniom popularnie zwanego wytrzeźwiałką i oddają w ręce personelu.

W tym momencie jeszcze nikt nie wie, że sprawca kradzieży i gość z fontanny to ta sama osoba. Wychodzi to na jaw dopiero we wtorek, podczas analizy nagrań z monitoringu straży miejskiej. Ponadto wtedy okazuje się, że ów mężczyzna dwadzieścia minut przed dokonaniem kradzieży też chłodził się w miejskiej fontannie, co też zarejestrowała kamera z Rynku.

Epilog był taki, że rano policjanci odebrali z wytrzeźwiałki sprawcę razem z projektorem, który miał przy sobie i zgodnie z procedurą został zabezpieczony w depozycie. Sprawcą okazał się 55-letni mieszkaniec Przemyśla, będzie on odpowiadał za kradzież.

Reklama


fot.Straż Miejska Przemyśl
2 ... i chłodzi się w fontannie na Rynku.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-04-30 22:20:59

    Przykład idzie z góry.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Theo Kogan - niezalogowany 2019-04-30 22:32:32

    A ciekawe czy jest zarejestrowane, minuta po minucie, jak demolowali, dewastowali,  profanowali i plądrowali to miasto ?!?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ciekawy - niezalogowany 2019-04-30 22:55:24

    Do Theo Kogan. Chyba nie, ale jak coś będziesz wiedział daj znać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości