Reklama

Wandale w Przemyślu [ZDJĘCIA]

17/08/2019 19:24

Spacerując po Przemyślu, co rusz można natknąć się ślady wandalizmu.

Przykład pierwszy. Ulica Jagiellońska. Jakiś napakowany adrenaliną kretyn trenował kick boxing na rynnie i jeżeli administrator przed zimą jej nie naprawi, woda będzie zalewać fundamenty, ale co to kretyna obchodzi.

Przykład drugi. Kamienny most. Młody kibic musiał obwieścić światu, że tu jest teren Polonii. Zupełnie jak zwierzęta, które obsikują swój teren, z tym że one nie niszczą zabytków.

Przykład trzeci. Wybrzeże Józefa Piłsudskiego. Komuś podczas nocnego spaceru zabrakło mocniejszych wrażeń i zepchnął ze skarpy przenośną toaletę, czyli popularną toi-toikę, którą dla wygody cyklistów ustawiono przy ścieżce rowerowej. Takich przykładów można przytoczyć wiele.

Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że młodzi (bo starsi raczej tego nie robią) w tak bezmyślny sposób dewastują otoczenie? Alkohol, dragi, nuda, popisy, chęć rozładowania agresji, a przede wszystkim bezdenna głupota – psychologowie i socjologowie nie dają jednoznacznej odpowiedzi na wytłumaczenie tego zjawiska.

Trudno też wyliczyć koszty wszystkich aktów wandalizmu, które obciążają budżet miasta, ale na pewno nie są one małe. Czyli płacimy za to wszyscy. Nie jest możliwe zainstalowanie monitoringu co dwadzieścia metrów ani to, żeby policja i straż miejska non stop patrolowały każdy zakątek miasta. Niestety, chyba pozostaje tylko odwoływać się do rozsądku i lokalnego patriotyzmu.

***

Art. 288 kodeksu karnego

Par. 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Par. 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


fot.Jacek Szwic
Bazgroły na zabytkowym Kamiennym Moście.


fot.Jacek Szwic
Uszkodzona rynna na ulicy Jagiellońskiej.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jarek - niezalogowany 2019-08-17 20:18:19

    No co się czepiacie młodzi patrioci nowej władzy sebixy wyklęte  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Belzebub - niezalogowany 2019-08-17 20:46:21

    Pewnie jakiś Jarek z drogim Jarkiem weszli się siusiakami podotykac i łubudu na bok ????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2019-08-17 20:59:16

    A np. taki TW Kristofer (przed nim też narobili z deka bajzlu!) ze swoim gangiem splądrował, zdemolował i ograbił miasto i okolice, że mucha nie siada, a wy tu z jakimiś duperelami wyskakujecie ?!?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości