Reklama

Wiosenne porządki w mieście

W Przemyślu ruszyły prace związane z pozimowym sprzątaniem miejskich terenów. Jest sporo do zrobienia.

Wiosna dała już o sobie znać, więc służby odpowiedzialne za czystość w mieście otrzymały sygnał do działania w tym zakresie. Na pierwszy ogień poszły newralgiczne ulice i skwery, a także okolice przystanków autobusowych, gdzie zwykle znajduje się sporo porzuconych śmieci, które, zamiast w śmietniku, wylądowały w miejskiej przestrzeni. Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych starali się w ostatnich dniach zaprowadzić w tych miejscach porządek, zbierając odpadki, pety i inne nieczystości. Jak zapewnił magistrat, w najbliższym[paywall] okresie wszystkie służby porządkowe podwoją swoje wysiłki, by miasto w nowy sezon turystyczny wkroczyło czyste i zadbane. To z pewnością rzecz, która – sądząc po licznych sygnałach odbieranych od Czytelników – leży mieszkańcom na sercu, dlatego tym bardziej trzymamy za słowo, licząc że z miejskiej przestrzeni zniknie też szybko pozimowy piasek używany do posypywania dróg i chodników.

Miejscy urzędnicy przy okazji wiosennych porządków zwracają się też z apelem do samych mieszkańców, przypominając, że kwestia estetyki w mieście w dużej mierze zależy też od nich samych. „Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o to, abyśmy wspólnie zadbali o otaczającą nas przestrzeń. Pamiętajmy o tym, że każdy z nas powinien dbać o czystość naszego pięknego nadsańskiego grodu. Dla dobra nas wszystkich” – czytamy na stronie magistratu.

Reklama


fot.UM Przemyśl
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości