Nadwyżka z opłat za odbiór śmieci wyniosła 52 tys. zł, a większość wskaźników recyklingu została osiągnięta. 1 lipca minie dwa lata od wejścia w życie nowej ustawy o gospodarowaniu odpadami. Sprawdzamy, jak z jej realizacją radzi sobie Przemyśl.
W ubiegłym roku przemyski urząd miejski przyjął łącznie 29 751 „deklaracji śmieciowych”. Większość, bo 22 401 rodzin i firm zadeklarowało segregację odpadów. Co ciekawe, śmieci zmieszanych zebrano 11-krotnie więcej, niż tych, zebranych selektywnie. Z przygotowanej przez miasto analizy, wynika, że w 2014 roku zebrano 17 tys. 547 ton odpadów niesegregowanych i 1 tys. 555 ton segregowanych. Z czyszczenia ulic i placów zebrano 1 tys. 379 ton śmieci zmieszanych. – Przewaga odpadów niesegregowanych wynika z dwóch powodów. Po pierwsze nie wszyscy dokładnie wiedzą, gdzie wrzucać niektóre rodzaje śmieci i wybierają kosz na odpady zmieszane – wyjaśnia Witold Wołczyk, rzecznik Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Po drugie, jeśli ktoś nie segreguje śmieci, to wrzuca do jednego kosza wszystko: resztki po jedzeniu, kamienie, szkło, papier. Z tego powodu metr sześcienny takich odpadów będzie ważył więcej, niż metr sześć. odpadów segregowanych.[paywall]Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A panowie śmieciarze niech nie wrzucają do jednego samochodu szkła kolorowego razem z białym , do tego dorzucają też plastiki !
Mieszkam na jednym z przemyskich osiedli. I znam osoby które płacą za segregację smieci, a i tak wywalają wszystko do jednego kosza?Naiwny system :D
mieszkam w kamienicy dwupietrowej i tylko ja segreguje odpady,mimo,ze deklarowali wszyscy mieszkancy smieja sie ze mnie
A panowie śmieciarze niech nie wrzucają do jednego samochodu szkła kolorowego razem z białym , do tego dorzucają też plastiki !
Mieszkam na jednym z przemyskich osiedli. I znam osoby które płacą za segregację smieci, a i tak wywalają wszystko do jednego kosza?Naiwny system :D
mieszkam w kamienicy dwupietrowej i tylko ja segreguje odpady,mimo,ze deklarowali wszyscy mieszkancy smieja sie ze mnie