KRÓWNIKI: – Po wielu wypadkach, do których dochodziło na skrzyżowaniu dróg w Krównikach, wreszcie zrobiono tam rondo, które zmusza kierowców do ograniczenia prędkości. Tyle że, jak to zwykle przy różnych inwestycjach bywa, i tu są pewne niedociągnięcia. Wyjechanie autobusem z ronda w kierunku Łuczyc wiąże się z koniecznością zmieszczenia się w bardzo „wąskim gardle”, co jest dla kierowcy dużym utrudnieniem i musi wjeżdżać na przeciwny pas ruchu albo poruszać się częściowo po krawężniku.
Podobnie jest z wjazdem na rondo z tego właśnie kierunku. Myślę, że wystarczyłoby złagodzić narożne krawędzie i problem byłby zlikwidowany. Brakuje też chodników z oznakowanymi przejściami dla pieszych, co powoduje, że zarówno piesi, jak i matki pchające wózki z dziećmi muszą korzystać z jezdni, przez co utrudniają ruch pojazdom na rondzie. Tu rozwiązaniem mogłoby być poszerzenie i przedłużenie wąziutkich chodniczków. Myślę, że obie kwestie warto wziąć pod uwagę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
ale numer