Nowa siedziba przemyskiej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego powstała przy ulicy Kopernika, nieopodal siedziby Przemyskiej Gospodarki Mieszkaniowej. Być może w sierpniu br. dojdzie do jej otwarcia.
Przez kilka lat siedzibą Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Przemyślu był budynek przy ulicy Basztowej 13, ten, którego właścicielem jest Kuria Greckokatolicka w Przemyślu. Co rusz pojawiał się jednak problem z lokalizacją. Była problemem zwłaszcza dla osób starszych, które bardzo narzekały na fatalny dojazd do placówki. Lokale w budynku przy ulicy Basztowej były wynajmowane, a od pewnego czasu w KRUS-ie panowała tendencja, aby posiadać własne budynki. Nowa siedziba KRUS powstała vis-á-vis kościoła budowanego przy parafii św. Jana z Dukli. Postawienie budynku zajęło 11 miesięcy[paywall]. Finał prac zaplanowany jest na koniec lipca br., więc wygląda na to, że pierwsi klienci mogą się pojawić w placówce już w sierpniu. – Nie jest to jeszcze w stu procentach pewne. Budynek jest na razie w stanie surowym. Nie wiemy, kiedy dojdzie do odbioru technicznego. Na zapleczu powstaje parking na kilkanaście samochodów. Mamy nadzieję, że to wystarczy – usłyszeliśmy od Jadwigi Zakonek z Oddziału Regionalnego KRUS w Rzeszowie.

fot.Mariusz Godos
Na placu św. Floriana budowany jest pawilon handlowo-usługowy z parkingiem. Niebawem tuż obok powstanie kolejny.
Kilkadziesiąt metrów dalej, na placu św. Floriana, trwa z kolei budowa pawilonu handlowo-usługowego. Właścicielem terenu są bracia Katanowie, szefowie firmy „Oknoterm” w Przemyślu. – Koncepcja na zagospodarowanie tego terenu powstała trzy lata temu. W pierwszym etapie powstała myjnia, teraz trwa drugi etap, czyli budowa pawilonu z parkingiem. Przewidywany jest jeszcze trzeci, w którym tuż obok powstanie kolejny pawilon usługowo-handlowy. To był nasz pomysł na biznes. Lokale będą do wynajęcia, nie wiemy jeszcze pod jaką konkretną branżę, ale wiele wskazuje na to, że samochodową – zdradził nam Sławomir Katan.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bez sensu - jakby nie można KRUS-u z ZUS-em połączyć.Polska to bogaty kraj, dwóch rolników na krzyż w Przemyślu ale siedziba na ponad setkę urzędników.
Jaka szlachta? Jeżeli już - to raczej wieś tańczy i śpiewa.Kmiotki, które nigdy poza opłotki nie powinni wyjść a co dopiero pchać się do miasta.
Dwoch rolnikow na krzyz? Chyba nie masz pojecia o czym mowisz :)Nasz region jest jednym z najwiekszych jezeli chodzi o rolnictwo w dawnym woj. przemyskim.ZUS to zlodzieje na skale niepojeta, KRUS przy nich to ledwie kieszonkowiec.
to dwie największe inwestycje w okolicy - jedna KRUSu, druga Kościoła
Taaaa pewnieeeee. P jeszcze może zwykły kierowca taksówki z działalnością podpiętą pod krus to też rolnik. Buhahahaaaaaaa. A na bazarze przemyskim ilu rolników, normalnie kuniami i krówami w budkach handlują obok komórek - hheheheheee Krus - kącik dla kombinatorów.
Pieprzyć KRUS a UE powinna być zniszczona.
dzieci władczych urzędasów / pociotków , znajomków ,włozo du.ów./ pokończyły szkoły więc trzeba im dać pracę, najlepiej za podatnika grosz !
"Postawienie budynku zajęło 11 miesięcy (...)"Chyba 4 miesiące 11miesiecy to pod klucz .
Bez sensu - jakby nie można KRUS-u z ZUS-em połączyć.Polska to bogaty kraj, dwóch rolników na krzyż w Przemyślu ale siedziba na ponad setkę urzędników.
Szlachta sie bawi.
Jaka szlachta? Jeżeli już - to raczej wieś tańczy i śpiewa.Kmiotki, które nigdy poza opłotki nie powinni wyjść a co dopiero pchać się do miasta.