Reklama

Nowa siedziba KRUS w Przemyślu niemal gotowa

Nowa siedziba przemyskiej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego powstała przy ulicy Kopernika, nieopodal siedziby Przemyskiej Gospodarki Mieszkaniowej. Być może w sierpniu br. dojdzie do jej otwarcia.

Przez kilka lat siedzibą Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Przemyślu był budynek przy ulicy Basztowej 13, ten, którego właścicielem jest Kuria Greckokatolicka w Przemyślu. Co rusz pojawiał się jednak problem z lokalizacją. Była problemem zwłaszcza dla osób starszych, które bardzo narzekały na fatalny dojazd do placówki. Lokale w budynku przy ulicy Basztowej były wynajmowane, a od pewnego czasu w KRUS-ie panowała tendencja, aby posiadać własne budynki. Nowa siedziba KRUS  powstała vis-á-vis kościoła budowanego przy parafii św. Jana z Dukli. Postawienie budynku zajęło 11 miesięcy[paywall]. Finał prac zaplanowany jest na koniec lipca br., więc wygląda na to, że pierwsi klienci mogą się pojawić w placówce już w sierpniu. – Nie jest to jeszcze w stu procentach pewne. Budynek jest na razie w stanie surowym. Nie wiemy, kiedy dojdzie do odbioru technicznego. Na zapleczu powstaje parking na kilkanaście samochodów. Mamy nadzieję, że to wystarczy – usłyszeliśmy od Jadwigi Zakonek z Oddziału Regionalnego KRUS w Rzeszowie.


fot.Mariusz Godos
Na placu św. Floriana budowany jest pawilon handlowo-usługowy z parkingiem. Niebawem tuż obok powstanie kolejny.

Reklama

Pawilon na placu św. Floriana

Kilkadziesiąt metrów dalej, na placu św. Floriana, trwa z kolei budowa pawilonu handlowo-usługowego. Właścicielem terenu są bracia Katanowie, szefowie firmy „Oknoterm” w Przemyślu. – Koncepcja na zagospodarowanie tego terenu powstała trzy lata temu. W pierwszym etapie powstała myjnia, teraz trwa drugi etap, czyli budowa pawilonu z parkingiem. Przewidywany jest jeszcze trzeci, w którym tuż obok powstanie kolejny pawilon usługowo-handlowy. To był nasz pomysł na biznes. Lokale będą do wynajęcia, nie wiemy jeszcze pod jaką konkretną branżę, ale wiele wskazuje na to, że samochodową – zdradził nam Sławomir Katan.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-01-16 11:40:10

    Bez sensu - jakby nie można KRUS-u z ZUS-em połączyć.Polska to bogaty kraj, dwóch rolników na krzyż w Przemyślu ale siedziba na  ponad setkę urzędników.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kat - niezalogowany 2016-01-16 13:08:15

    Szlachta sie bawi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-01-16 14:12:45

    Jaka szlachta? Jeżeli już - to raczej wieś tańczy i śpiewa.Kmiotki, które nigdy poza opłotki nie powinni wyjść a co dopiero pchać się do miasta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości