Reklama

Sport, nauka i zabawa dla nich ważna sprawa [ZDJĘCIA]

Przez sześć miesięcy Uczniowski Klub Sportowy „Orzełki” w Kaszycach oraz Szkoła Podstawowa im. płk. Czesława Mączyńskiego w tej samej miejscowości realizowały projekt „Sport, nauka i zabawa dla nas ważna sprawa”.

Ponad 100 uczestników od stycznia br. do czerwca br. brało udział w różnych zajęciach, wyjazdach i warsztatach. Projekt realizowany był z Fundacją PZU, która zapewniła dofinansowanie. Społeczność SP w Kaszycach oraz dzieci zrzeszone w UKS Orzełki ciekawie spędzały czas na poznawaniu i nabywaniu nowych umiejętności, takich jak: pływanie, taniec, szlifowanie gry w piłkę nożną czy zajęcia przedmiotowe, teatralne i plastyczne[paywall]. Nie zabrakło rajdów pieszych, wyjazdów do muzeum, wycieczek połączonych ze zwiedzaniem Przemyśla i cotygodniowych wyjazdów na basen. Jeżeli do tego dodamy zajęcia taneczne, muzyczne, plastyczne i sportowe, daje to nam szeroką gamę aktywności, z których licznie skorzystały dzieci z miejscowej szkoły i „Orzełków”. Kadrę prowadzącą zajęcia stanowili nauczyciele szkoły oraz trenerzy i instruktorzy pracujący w UKS Orzełki.

Dzień rodziny

Podsumowaniem całego projektu był „Dzień Rodziny z Fundacją PZU”. Najpierw w budynku szkoły odbył się turniej wzorowany na telewizyjnym „1 z 10”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach. Gdy wyłoniono zwycięzców, dalsza część imprezy odbyła się na boisku orlik w Kaszycach. 9 grup brało udział w grze terenowej, której uczestnicy musieli się wykazać znajomością mapy, wiedzą ogólną, celnością rzutu i strzału, a to wszystko oczywiście trzeba było wykonać w jak najkrótszym czasie. Później przyszedł czas na rodzinne potyczki sportowe. W poszczególnych drużynach występowali uczniowie, rodzice, radni, a nawet wójt gminy Orły Bogusław Słabicki. Przez cały czas trwania imprezy dzieci mogły skosztować wielu słodkości oraz skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni.

– Był to niezwykle udany i potrzebny projekt. Skorzystało z niego ponad stu uczestników. Dzieci poprawiły swoją sprawność, zdobyły nową wiedzę i umiejętności. Wszystko odbyło się przy zgodnej współpracy z rodzicami i mieszkańcami, którzy pomagali jako wolontariusze – podsumowała dyrektor kaszyckiej placówki Renata Łaskarzewska.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama