Reklama

Sprawa byłego marszałka Mirosława K. przekazana do sądu w Przemyślu

15/05/2015 12:15

Prawdopodobnie Sąd Okręgowy w Przemyślu będzie zajmował się sprawą byłego marszałka woj. podkarpackiego Mirosława K. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Rzeszowie.

Jak nas poinformował wiceprezes rzeszowskiego sądu Andrzej Borek, stwierdzono, że miejscowo właściwym jest właśnie sąd w Przemyślu. Podejmując taką decyzję[paywall], brano pod uwagę miejsce, gdzie popełniono przestępstwo.
– Postanowienie to nie jest prawomocne. Strony mają siedem dni na wniesienie zażalenia, licząc od daty doręczenia postanowienia. Zażalenie rozpoznaje Sąd Apelacyjny w Rzeszowie – wyjaśnia A. Borek.
Śledztwo w tej sprawie trwało od lutego 2013 r. Prowadziła je Prokuratura Apelacyjna w Lublinie. 23 kwietnia akt oskarżenia trafił do sądu w Rzeszowie.
Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 9 osób, którym postawiono ponad 30 zarzutów. Najwięcej, bo 16 usłyszał były marszałek Mirosław K. Dotyczą one przyjmowania korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyspieszanie pewnych procedur i wywieranie wpływu na podległych mu urzędników, by wydawali określone decyzje. Jeden z zarzutów dotyczy także gwałtu i molestowania seksualnego podległej mu pracownicy. Mirosław K. miał się go dopuścić przed 14 laty, kiedy był urzędnikiem w starostwie.
Były marszałek nie przyznaje się do winy. Za te przestępstwa grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Oprócz niego na ławie oskarżonych zasiądzie jeszcze osiem innych osób. Trzech z nich to przedsiębiorcy, dwaj to urzędnicy: były burmistrz Ustrzyk Dolnych Henryk S. i były sekretarz tego miasta Jan B.
Trzech oskarżonych przyznało się do winy i zaproponowało dobrowolne poddanie się karze. Uzgodnili z prokuratorem kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2015-05-15 12:32:16

    Czyli można powiedzieć że już jest zamiecione.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    P.K - niezalogowany 2015-05-15 15:23:26

    Jeśli by Sąd rozpatrywał z poza podkarpacia, można by mówić o niezawisłości.Teraz każdy Sędzia , albo będzie się cieszył gdy dostanie sprawę , lub będzie się bał że będzie na talerzu.Wiadomo , Sędziowie są jak prostytutki, dla kasy zrobią to samo co kobieta dająca dup... przy drodze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    BEZPARTYJNY - niezalogowany 2015-05-15 16:34:42

    16 zarzutów w tym zarzut za gwałt!!! Wyrok - nie winny.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości