Reklama

W Przemyślu powstaje mapa zagrożeń

24/02/2016 15:54

Policja dość wysoko plasuje się w rankingu zaufania, jakim obywatele darzą instytucje użytku publicznego, ale nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Dlatego w całym kraju policjanci realizują projekt polegający na stworzeniu „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”.

– Ideą projektu jest to, że mapa bezpieczeństwa jest tworzona w oparciu o wskazówki i sugestie mieszkańców, w naszym przypadku mieszkańców Przemyśla i powiatu przemyskiego – mówi podkomisarz Janusz Kiszka, pełniący obowiązki zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu.

– Wszystkie bolączki i problemy związane z poczuciem bezpieczeństwa mieszkańców[paywall] są przez nas skrupulatnie analizowane i w postaci wniosków nanoszone na tak zwaną mapę bezpieczeństwa, która składa się z kilkunastu map. Na każdej zaznaczamy inny rodzaj zagrożenia. Ktoś może powiedzieć, że przecież policja dysponuje statystykami i na tej podstawie powinna dobrze się orientować.  Oczywiście, ale tu chodzi o informacje mieszkańców o tym gdzie i z jakich powodów maleje ich poczucie bezpieczeństwa, gdzie czują się zagrożeni. Inne odczucia mają policjanci przejeżdżając radiowozem przez osiedle, a inne starsza kobieta, która boi się przejść obok grupy zakapturzonych młodzieńców, którzy tak naprawdę nic złego nie robią – dodaje podkomisarz Janusz Kiszka.

– Kolejnym problemem, o którym mało wiemy, są osoby z zaburzeniami psychicznymi, mogące stwarzać zagrożenie dla siebie i otoczenia. Obrazowo mówiąc, chodzi o to, żeby planując pracę policjantów tak ich zadaniować, by w miarę możliwości w czasie służby często odwiedzali takie miejsca i rozmawiali z ludźmi. Żeby mieć wiedzę pomocną w stworzeniu „map zagrożeń bezpieczeństwa” prowadzimy konsultacje społeczne. Na spotkania zapraszamy przewodniczących zarządów osiedli, reprezentantów lokalnych społeczności, przedstawicieli różnych instytucji, kluby seniora, młodzież. Takie rozmowy pozwalają nam zbudować pełniejszy obraz tego, co dzieje się na terenie miasta i miejscowości całego powiatu, poznać problemy i skutecznie je niwelować. Przypominamy, że w tej dyskusji każdy mieszkaniec miasta i powiatu przemyskiego może zabrać głos. Zachęcamy wszystkich chętnych do zaprezentowania swojego stanowiska oraz przekazania swoich spostrzeżeń lub uwag – kończy podkomisarz Janusz Kiszka i podaje numer telefonu: 16 677 33 08 – pod który można bezpośrednio dzwonić.  
JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jbc kibiców - niezalogowany 2016-02-24 17:53:23

    rogozinskiego borelowskiego kurwa te 2 ulice sa pojebane, strach z psem isc na spacer!!!gówniarze sie tłuką co dzien i autami jezdza sie bija masakra

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2016-02-24 18:19:39

    Brodzińskiego 6 / Lwowska 9a    !!! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jasiek - niezalogowany 2016-02-24 23:32:20

    Mapa zagrożeń to żadne novum,  już kilkanaście lat temu to wprowadzono!!! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama