Reklama

Zmarła przemyska legenda wędkarstwa

To on był inicjatorem i założycielem przemyskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego, któremu prezesował przez 32 (!) lata. Był wyrocznią i kopalnią wiedzy dla całych zastępów amatorów wędkarstwa. 1 września br., po ciężkiej chorobie, zmarł bardzo szanowany w Przemyślu Bogumił Antoniewski.

– Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego prezesa. Był legendą wędkarstwa, nie tylko okręgu przemyskiego, ale znacznie wcześniej okręgu w Rzeszowie. Był dla nas jak ojciec. Posiadał szczególną pasję wędkarską. Wkładał w nią całe serce. Działał przez ponad 50 lat, wnosząc historyczny wkład w[paywall] rozwój wędkarstwa polskiego – powiedział wiceprezes przemyskiego okręgu PZW Krzysztof Drabik.

B. Antoniewski działalność w Zarządzie Koła Miejskiego PZW w Przemyślu rozpoczął już na początku lat 70. ubiegłego stulecia. Następnie był członkiem w Radzie Gospodarczej MZGRW w Rzeszowie (1975 r.), wiceprezesem Zarządu Okręgu PZW w Rzeszowie (1977 – 1980 r.), inicjatorem i organizatorem założycielskiego Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów PZW w Przemyślu (6 listopada 1980 r.), które zakończyło się z utworzeniem Okręgu PZW w Przemyślu (22 lutego 1981 r.).

Był prezesem Zarządu Okręgu PZW w Przemyślu od 1981 do 2013 r., a także delegatem na Krajowy Zjazd Delegatów w Warszawie (w kadencjach IV – VIII) i okresowo członkiem Zarządu Głównego PZW, a potem jego członkiem honorowym.  

W latach 2013 – 2019 r. pełnił funkcję dyrektora Biura Zarządu Okręgu PZW w Przemyślu.

– Zawsze wykazywał ogromną dbałość o dobrą współpracę z wszystkimi członkami okręgu przemyskiego, a także z Zarządem Głównym PZW i okręgami sąsiednimi. Z wielką konsekwencją walczył o zapewnienie ciągłości istnienia i pracy przemyskiego okręgu, skupiającego około sześciu tysięcy członków. Będzie przez nas, czyli zarząd okręgu, członków, obecnych i byłych pracowników biura zarządu okręgu, zapamiętany jako człowiek prawy, dobry, uczciwy, zawsze elegancki wyrozumiały. Prawdziwy kolega i przyjaciel – dodał K. Drabik.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-09-09 21:28:43

    nawet takie teksty musza byc premium ?? - co za hieny 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama