To on był inicjatorem i założycielem przemyskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego, któremu prezesował przez 32 (!) lata. Był wyrocznią i kopalnią wiedzy dla całych zastępów amatorów wędkarstwa. 1 września br., po ciężkiej chorobie, zmarł bardzo szanowany w Przemyślu Bogumił Antoniewski.
– Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego prezesa. Był legendą wędkarstwa, nie tylko okręgu przemyskiego, ale znacznie wcześniej okręgu w Rzeszowie. Był dla nas jak ojciec. Posiadał szczególną pasję wędkarską. Wkładał w nią całe serce. Działał przez ponad 50 lat, wnosząc historyczny wkład w[paywall] rozwój wędkarstwa polskiego – powiedział wiceprezes przemyskiego okręgu PZW Krzysztof Drabik.
B. Antoniewski działalność w Zarządzie Koła Miejskiego PZW w Przemyślu rozpoczął już na początku lat 70. ubiegłego stulecia. Następnie był członkiem w Radzie Gospodarczej MZGRW w Rzeszowie (1975 r.), wiceprezesem Zarządu Okręgu PZW w Rzeszowie (1977 – 1980 r.), inicjatorem i organizatorem założycielskiego Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów PZW w Przemyślu (6 listopada 1980 r.), które zakończyło się z utworzeniem Okręgu PZW w Przemyślu (22 lutego 1981 r.).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
nawet takie teksty musza byc premium ?? - co za hieny