Reklama

Kolejne sukcesy badmintonowej młodzieży

Młodzi zawodnicy Klubu Sportowego „Badminton” Przemyśl i Jarosławskiego Klubu Badmintona ponownie błysnęli na ogólnopolskich zawodach. Regularnie dostarczają emocji i sukcesów, godnie reprezentując swoje miasta.

W Zamościu w zawodach zaliczanych do kategorii Krajowego Turnieju Badmintona Młodzików zaprezentowali się Aleksander Bandrowicz z przemyskiego klubu i Amelia Madaj z jarosławskiego. Tak Aleksander, jak i Amelia dwukrotnie stanęli na podium. Po raz pierwszy, grając wspólnie w grze mieszanej nie mieli sobie równych. Zdecydowanie triumfowali w grupie eliminacyjnej, zaś w finale bardzo pewnie uporali się z mikstem Sebastian Żak (UKS Jedynka Tarnogród)/Maja Maścibroda (UKS Kiko Zamość). Wygrali 2:0 (21:8, 21:13). Amelia sięgnęła także po srebrny medal imprezy w grze deblowej. Wywalczyła go, grając w parze z Natalią Haladus (Górnik Łęczna). Olek natomiast znakomicie zaprezentował się także w singlu. W grupie eliminacyjnej pewnie pokonał zawodników z Lublina i Zamościa. W półfinale wygrał z zawodnikiem UKS Jedynka Tarnogród, wspomnianym wyżej S. Żakiem 2:0 (21:9, 21:12). W finale przy stanie 1:1 (21:15, 20:22) jego rywal Julian Krukowski (JKB BadKurp Stegna), niestety, był zmuszony skreczować, co pozwoliło A. Bandrowiczowi wygrać całe zawody w grze pojedynczej.

Srebro „Loczka”

W Tarnowie, w otwartych mistrzostwach tego miasta, wystąpił natomiast reprezentant KS „Badminton” Przemyśl Szymon Kazimir. Co ciekawe, były to chyba najdłuższe czasowo zawody, w których Szymon wziął udział. Zaczęły się w sobotę, 15 marca br., o g. 8.30, zakończyły zaś w niedzielę, 16 marca br., późną nocą. Oczywiście sportowcy rywalizowali non stop...

Reklama

Sz. Kazimir w grze pojedynczej w kategorii open mężczyzn w fazie grupowej wygrał jeden mecz i jeden przegrał. Zajął 2. miejsce, a to skutkowało tym, iż w fazie pucharowej, ćwierćfinale spotkał się z bardzo mocnym rywalem – Krystianem Wąsikiem (Stal Nowa Dęba). Przegrał 1:2 (15:11, 9:15, 11:15) i odpadł z dalszej rywalizacji.

Odkuł się za to w grze podwójnej. W deblu popularny „Loczek” wystąpił w parze z Adrianem Kowalem (Stal Nowa Dęba). Po zaciętych grach z zawodnikami z: Zakopanego, Krakowa, Suchedniowa oraz Wieliczki doszli do finału, który został rozegrany w okolicach godziny 1 w nocy, już w niedzielę, 16 marca br. Ich rywalami byli zawodnicy Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik i Kamil Malak. Musieli uznać ich wyższość, ulegając 0:2 (10:15, 14:15).

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/04/2025 11:12
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama