Młodzi zawodnicy Klubu Sportowego „Badminton” Przemyśl i Jarosławskiego Klubu Badmintona ponownie błysnęli na ogólnopolskich zawodach. Regularnie dostarczają emocji i sukcesów, godnie reprezentując swoje miasta.
W Zamościu w zawodach zaliczanych do kategorii Krajowego Turnieju Badmintona Młodzików zaprezentowali się Aleksander Bandrowicz z przemyskiego klubu i Amelia Madaj z jarosławskiego. Tak Aleksander, jak i Amelia dwukrotnie stanęli na podium. Po raz pierwszy, grając wspólnie w grze mieszanej nie mieli sobie równych. Zdecydowanie triumfowali w grupie eliminacyjnej, zaś w finale bardzo pewnie uporali się z mikstem Sebastian Żak (UKS Jedynka Tarnogród)/Maja Maścibroda (UKS Kiko Zamość). Wygrali 2:0 (21:8, 21:13). Amelia sięgnęła także po srebrny medal imprezy w grze deblowej. Wywalczyła go, grając w parze z Natalią Haladus (Górnik Łęczna). Olek natomiast znakomicie zaprezentował się także w singlu. W grupie eliminacyjnej pewnie pokonał zawodników z Lublina i Zamościa. W półfinale wygrał z zawodnikiem UKS Jedynka Tarnogród, wspomnianym wyżej S. Żakiem 2:0 (21:9, 21:12). W finale przy stanie 1:1 (21:15, 20:22) jego rywal Julian Krukowski (JKB BadKurp Stegna), niestety, był zmuszony skreczować, co pozwoliło A. Bandrowiczowi wygrać całe zawody w grze pojedynczej.
W Tarnowie, w otwartych mistrzostwach tego miasta, wystąpił natomiast reprezentant KS „Badminton” Przemyśl Szymon Kazimir. Co ciekawe, były to chyba najdłuższe czasowo zawody, w których Szymon wziął udział. Zaczęły się w sobotę, 15 marca br., o g. 8.30, zakończyły zaś w niedzielę, 16 marca br., późną nocą. Oczywiście sportowcy rywalizowali non stop...
Sz. Kazimir w grze pojedynczej w kategorii open mężczyzn w fazie grupowej wygrał jeden mecz i jeden przegrał. Zajął 2. miejsce, a to skutkowało tym, iż w fazie pucharowej, ćwierćfinale spotkał się z bardzo mocnym rywalem – Krystianem Wąsikiem (Stal Nowa Dęba). Przegrał 1:2 (15:11, 9:15, 11:15) i odpadł z dalszej rywalizacji.
Odkuł się za to w grze podwójnej. W deblu popularny „Loczek” wystąpił w parze z Adrianem Kowalem (Stal Nowa Dęba). Po zaciętych grach z zawodnikami z: Zakopanego, Krakowa, Suchedniowa oraz Wieliczki doszli do finału, który został rozegrany w okolicach godziny 1 w nocy, już w niedzielę, 16 marca br. Ich rywalami byli zawodnicy Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik i Kamil Malak. Musieli uznać ich wyższość, ulegając 0:2 (10:15, 14:15).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze